Zasady dekorowania stołów weselnych

Aby stoły weselne dobrze się prezentowały koniecznie trzeba zadbać o odpowiednio dobrane dekoracje. Wybierając je trzeba pamiętać, że muszą być atrakcyjne, ale jednocześnie nie utrudniać rozmowy czy spożywania pokarmów. Architekci wnętrz są zgodni, że cały wystrój powinien być do klimatu wesela. Zawsze uniwersalne są naturalne kwiaty ułożone w małe bukieciki. Kwiaty są obowiązkowym elementem każdej dekoracji, gdyż zawsze atrakcyjnie się prezentują. Ciekawym rozwiązanie, gdy stoły są dość duże są luźno puszczone kaskady umieszczone bezpośrednio na obrusie. Jeśli nie ma wystarczająco miejsca na stole, rozwiązaniem mogą być kule kwiatowe, które zwisają z sufitów.
Weselne dekoracje stołu powinny zajmować na nim centralne miejsce, jeśli mają zdobić okrągły stoliki, natomiast na stołach prostokątnych powinny być rozmieszone w równej odległości.

Zawsze sprawdzają się białe obrusy, które każdemu wnętrzu dodają eleganckiego wyglądu i każda kolorystyka w tym zestawieniu dobrze wygląda. Warto poprosić o pomoc w wyborze kwiatów florystę, gdyż on doskonale będzie się orientował, które rodzaje kwiatów najlepiej sprawdzą się w takich kompozycjach.
Obowiązkowym uzupełnieniem dekoracji są świece, które mogą być tradycyjne lub umieszczone w małych lampionach. Jednolitą kolorystkę można zaś przełamać tiulem upiętym w ciekawy sposób na obrusie.
Źródło: