Dzieci na weselu

Dzieci mają swoje prawa, również wtedy gdy są uczestnikami weselnej zabawy. Dlatego jeśli para młoda spodziewa się więcej małych gości powinna zadbać również o odpowiednie atrakcje dla nich. Oczywiście duże znaczenie ma wiek dzieci, gdyż nastolatki już doskonale poradzą sobie same z organizacją czasu i zabawy.

Na pewno dobrym pomysłem jest zaangażowanie dzieci w czasie uroczystości jak i zabawy. Dziewczynki mogą sypać kwiatki, nieść tren, a chłopcy zając się obrączkami. Taka funkcja sprawi, że poczują się ważne i na pewno postarają się grzecznie zachowywać. Na pewno poradzą sobie także z puszczaniem mydlanych baniek czy rzucaniem płatków kwiatków, na nowożeńców wychodzących z kościoła. Ostatnio co raz więcej osób decyduje się na wynajęcie profesjonalnego animatora, który zajmie się dziećmi w czasie weselnej zabawy.
Pozwoli to rodzicom dobrze się bawić bez obaw, że dzieci się nudzą lub zrobią sobie krzywdę. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie miejsca na nocleg dla maluchów, gdzie mogą spać pod opieką opiekunki, w czasie gdy ich rodzice kontynuują zabawę.

Starsze dzieci na pewno ucieszą się, gdy będą angażowane do różnego rodzaju zabaw czy tańca. Atrakcją dla nich będzie z pewnością słodki stoli, czy wydzielone miejsce, gdzie będą mogły przebywać z sobą. Dzieci, które nie będą się nudzić, są gwarancją, że również ich rodzice na pewno dobrze zapamiętają ślub i weselną zabawę.
Źródło: